Krunoslav Simon’dan Tomislav Mijatovic çıkışı! ‘Kimse daha çok sevmiyor’

Krunoslav Simon, Anadolu Efes’in Tomislav Mijatovic ile yeni sözleşme imzalaması hakkında konuştu. Hırvat basketbol adamının Tomislav Mijatovic’le ilgili çıkışı dikkat çekti.

Anadolu Efes’in Tomislav Mijatovic ile sözleşme yenilemesinin harika bir hamle olduğunu belirten Krunoslav Simon, “Harika bir hamle. Anadolu Efes’i kimse Tomislav Mijatovic’ten daha çok sevmiyor, kimse bu kulübe onun kadar aidiyet duymuyor. Her şeyden önce kendisi benim dostum ve daha sonrasında koçum” dedi.

Tomislav Mijatovic’in performansına dikkat çeken Krunoslav Simon, “Şu ana kadar takım için elinden gelenin en iyisini yaptı ve mümkün olan en büyük şekilde kendisini göreve adadı. Artık başantrenör olmuşken bu adanmışlığın daha da yüksek seviyede olmasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes’in şampiyonluk yarışında geç bir hamle yaptığını vurgulayan Krunoslav Simon, “Anadolu Efes ve Fenerbahçe için şampiyonluk çok önemli. Türkiye’de nasıl bir rekabet olduğunu biliyorsunuz. Maalesef Anadolu Efes çok geç uyandı. Aslında Mijatovic başantrenörlüğe getirildiğinde uyandılar. Ciddi bir sonuç almak için de bu yetmedi” yorumunda bulundu.

Anadolu Efes’in şampiyonluk için büyük bir şansı olduğunu dile getiren Hırvat efsane, “Şimdi odakları, Türkiye şampiyonluğu. Gerçekten iyi bir şansları var. İyi bir kimya yakaladılar ve Fenerbahçe’den daha çok dinlenmiş olacak. Ben Fenerbahçe’nin Final Four oynamasını bekliyorum ve Mijtaovic’in kulüp tarihine altın harflerle yazılacağını umuyorum” diye konuştu.

Erdem Can’la devam edilmesi durumunda Anadolu Efes’in EuroLeague’de play-in bileti alamayacak olduğunu iddia eden Krunoslav Simon şu ifadeleri kullandı:

“Bence Anadolu Efes, play-in oynayamazdı. Sezon içerisinde takımın iyi entegre olmadığını ve kadronun iyi kurulmadığını söylemiştim. Dışarıdan baktığımda kimya iyi değildi. Oynadıkları oyun hiç iyi değildi.”

Anadolu Efes’in Tomislav Mijatovic’e müteşekkir olması gerektiğini belirten Krunoslav Simon, “Mijatovic göreve geldiğinde başarı şansı olmayan, 15. sırada bir takımlardı. Dokuzunculuk için Mijatovic’e yalnızca müteşekkir olabilirler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x